شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

به گزارش ایسنا، در این باره فعالان فناوران رایانه می‌گویند در حالیکه بازار رایانه و تبلت به واسطه نوسانات اخیر ارزی در رکود به سر می‌برد و مشتریان منتظر کاهش قیمت هستند، قیمت‌گذاری محصولات در این بازار با دلار ۶۰۰۰ تومانی انجام و پیش‌بینی می‌شود با توجه به توقف محصولات در گمرکات کشور در پی عطف به ماسبق شدن قانون تک‌نرخی ارز برای کالاهایی که در گذشته از طریق صرافی هزینه آن‌ها پرداخت شده، قیمت‌ها افزایش یابد.

همچنین مسئولان اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران اعلام کرده که با توجه به تک نرخی شدن ارز، باید قیمت پوشاک وارداتی کاهش یابد. همچنین باتوجه به اینکه بازار پوشاک جایی برای گرانی ندارد، نیاز ارزی تولیدکنندگان باید تامین شود

در این میان رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی اعلام کرده که تا به امروز برای واردات مواد غذایی دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان به واردکنندگان اختصاص داده نشده و اگر ارزی ارائه شده باشد، محصولاتی که با این نرخ خریداری شده به بازار وارد نشده است.

در این باره معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طبق اعلام رئیس کل بانک مرکزی تغییرات نرخ ارز در حد پنج درصد خواهد بود، گفته که تغییرات صورت گرفته در نرخ ارز می‌تواند بر قیمت کالاها تاثیرگذار باشد و با توجه به این تغییر، باید قیمت برخی کالاها کاهش یابد که معمولا این اتفاق نمی افتد.

و اما در همین راستا باید گفت که درپی افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار مصرف، اتحادیه‌های فروش در بخش گوشت گاوی و گوسفندی یکی از عوامل را کاهش عرضه گوسفند در پی قاچاق آن به کشورهای همسایه به دلیل شکاف ارزی موجود عنوان کرده‌اند.

علاوه بر دغدغه ارزی تولیدکنندگان می‌توان به بدقولی بانک مرکزی و نگرانی‌های ایجاد شده برای بانک‌ها اشاره کرد، چراکه با وجود با وجود گذشت حدود دو ماه از وعده بانک مرکزی برای جبران زیان بانک‌ها در انتشار اوراق گواهی سپرده ۲۰ درصد، مدیران بانکی می‌گویند تاکنون در این باره اقدامی نشده است.

یکی دیگر از خبرهایی که این روزها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، موضوع بحران آب است که هر چه به روزهای گرم نزدیک‌تر می‌شویم این بحران جدی‌تر رخ‌نمایی می‌کند به‌گونه‌ای که بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته و درازمدت حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد باران کمتری را در کشور شاهد خواهیم بود، همچنین از میزان ذخیره سدهای کشور نیز نسبت به سال قبل ۲۵ درصد کاسته شده است که این موضوع موجب شده وزیر نیرو نسبت به وضعیت فعلی منابع آبی هشدار دهد.

و اما خبر خوشی که برای سهام داران عدالت اعلام شد؛ واریز یکباره سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۳۹۵ برای مشمولانی است که که با تاخیر شماره شبا داده‌اند.

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .