چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

میزان تولید سویای آرژانتین در حدی نیست که انتظار می رفت و ما میزان تخمینی تولید سال گذشته سویای آرژانتین را کاهش داده ایم . به احتمال زیاد میزان تولید امسال نیز کاهش خواهد داشت . روند برداشت محصولات سویای آرژانتین (در مرکز) بسیار کندتر از حد معمول پیش می رود . پیرو پیش بینی های هواشناسی انتظار می رود که در هفته منتهی به ۱۹ می بارانهای بیشتری در آرژانتین ببارد . این بارشها باعث بروز خسارت کمی و کیفی به محصولات سویا خواهد شد .

در پایان ساعت کاری امروز Balba آخرین گزارشات برداشت سویای آرژانتین را منتشر خواهد کرد .

میزان تولید سال گذشته سویای آرژانتین احتمالا فقط به ۵۴/۷ میلیون تن رسید و این در حالیست که پیش بینی میزان تولید اوایل سال ۲۰۱۵ آرژانتین ۶۰ میلیون تن به ثبت رسیده است . ما در تخمینهای قبلی خود احتمال داده بودیم که میزان برداشت سویای آرژانتین از ۱۸/۸ میلیون هکتار زمین به ۵۵/۳ میلیون تن برسد ولی در تجدید نظرهای خود این مقدار را ۰/۶ میلیون تن کاهش داده ایم .

آمارهای رسمی در خصوص میزان تولید سویای آرژانتین به نظر کارشناسی ما بسیار بالاتر از حد معقول می باشد و نمی توان با اطمینان به آن استناد کرد . میزان موجودیهای انبار محصولات قدیمی سویای آرژانتین تا پایان ماه مارس ۲۰۱۷ از قرار معلوم کمتر از حدی بوده که قبلا گمانه زنی شده بود .

در حال حاضر ما تخمین می زنیم که میزان این موجودیها ۳/۳ میلیون تن باشد ، ۱/۴ میلیون تن از این محصولات در انبارها مزارع قرار دارد . میزان تولید امسال محصولات سویای آرژانتین احتمالا فقط به ۵۴ تا ۵۵ میلیون تن خواهد رسید . بسیاری از کشاورزهای مرکز برزیل هنوز هم با مزارعی باتلاقی دست و پنجه نرم می کنند و به همین دلیل محصولات تکامل یافته آنها قابل برداشت نیست .

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .