دوشنبه ۰۴ دی ۱۳۹۶
ادامه روند نزولی قیمت های سویا در بازارهای جهانی

در هفته منتهی به ۱۴ دسامبر قیمتهای آتی سویا ، گندم و ذرت بازهم کاهش پیدا کرد . قیمت قراردادهای ذرت و گندم به پایین ترین حد خود رسید . قیمتهای فروش آتی سویا در ۲ قرارداد اول ۲۴ تا ۲۵ سنت افت پیدا کرد . پیرو پیش بینی های اداره هواشناسی قرار است که از ۱۶ دسامبر ریزشهای باران در مالزی آغاز شود ولی آیا این بارشها به حدی خواهد بود که کسری میزان رطوبت خاک را جبران کند ؟؟؟

در صورتی که ریزش بارانها به حد کافی نباشد باید در تجدید نظرها میزان تولید را به شدت کاهش داد . همچنین اوضاع در پاراگوئه وخیم تر شده و انتظار می رود که میزان باردهی محصولات کمتر از حدی باشد که انتظار می رفت .

دست اندرکاران بازار باید به این نکته توجه داشته باشند که ممکن است میزان خسارات وارده به محصولات آمریکای جنوبی بیشتر از حدی باشد که اکنون تخمین زده شده و در این صورت میزان موجودیهای جهانی کاهش خواهد یافت و به این ترتیب قیمتهای کنجاله سویا و سویادر ماه ژانویه و یا فوریه روند صعودی پیدا خواهد کرد .

پیش بینی می شود که میزان روغنکشی های جهانی ۱۰ گونه دانه های روغنی در حد فاصل میان اکتبر تا سپتامبر سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ در حدود ۱۵ میلیون تن افزایش پیدا کند . بالاترین میزان افزایش روغنکشی ها در چین ، برزیل و آمریکا خواهد بود .

حداقل در حد فاصل میان اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۷ به دلیل عدم فروش کشاورزان فرآوری هایآرژانتین کاهش خواهد یافت .


Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .