پنجشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۶
استفاده از امکانات بین المللی برای توسعه تولید سویا

مجری طرح دانه‌های روغنی گفت: قصد داریم از امکانات بین المللی در جهت آموزش محققین، کشاورزان و کارشناسان استفاده کنیم تا تولید سویا را به عنوان اصلی‌ترین نیاز دام و طیور عملیاتی کنیم. علیرضا مهاجر درباره نقش دانه‌های روغنی در پایداری تولید گندم و تنظیم علوفه‌ی دام و طیور اظهارداشت: تأمین دانه‌های روغنی در داخل در بحث جلوگیری از خروج ارز تأثیر بسیار مستقیم دارد و به همین جهت این طرح را در کشور شروع کرده‌ایم.

مهاجر با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت‌های ملی و بین المللی برای اجرای این طرح استفاده می‌شود، ادامه داد: یکی از این ظرفیت‌ها سازمان خوار و بار ملل متحد(فائو) است و در صورت موفقیت آمیز بودنِ این طرح، همکاری را ادامه خواهیم داد.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی با بیان این مطلب افزود: قصد داریم از امکانات بین المللی در جهت آموزش محققین، کشاورزان و کارشناسان استفاده کنیم تا تولید سویا را به عنوان اصلی‌ترین نیاز دام و طیور عملیاتی نماییم. .

مهاجر یادآور شد: این طرح را به تازگی آغاز کرده‌ایم و با استفاده از حضور مناسب در خارج کشور، تلاش داریم این دانه‌ها را در خارج کشور بکاریم تا تولید دانه‌های روغنی در داخل کشور ساماندهی شود.

وی از جمله اساسی‌ترین مشکلات دانه‌های روغنی را ناظر بر بحث بازیافت دانست و گفت: به دلیل سود فراوانی که در بخش دانه‌های روغنی و روغن خام وجود دارد، متاسفانه کشاورزان را برای تولید دانه‌های روغنی ساماندهی نکرده‌ایم.

مهاجر اضافه کرد: کارخانجات روغن کشی باید محول کشاورزان را خریداری کنند اما سود این کارخانه‌ها تا کنون توسط حوزه واردات کسب شده است با این حال طبق فرمایش مقام معظم رهبری امیدواریم بر این مشکل فائق آییم.

 

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .