سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

در هفته منتهی به ۲۴ مارس قیمتهای فروش آتی سویا در بازار بورس شیکاگو به پایین تر از ۱۰ دلار در هر بوشل تنزل پیدا کرد . قیمتهای فروش آتی محصولات جدید و قدیمی در قراردادهای آتی به پایین ترین حد در ۵ ماه گذشته رسید . با در نظر گرفتن تجدید نظرهای روبه بالا در خصوص میزان تولید سویای آمریکای جنوبی اکنون پیش بینی ها حاکی از این است که میزان تولید جهانی سویا به ۳۴۳ میلیون تن خواهد رسید که این ۳۱ میلیون تن بیشتر از میزان تولید فصل گذشته سویا خواهد بود . این احتمال وجود دارد که میزان تولید فراتر از این حد نیز برود و به ۳۴۵ میلیون تن برسد .

کاهش مستمر میزان تقاضای جهانی برای سویا و کنجاله سویا باعث بوجود آمدن یک مازاد موجودی ۱۴ تا ۱۵ میلیون تنی خواهد شد و میزان موجودیهای ذخایر جهانی افزایش خواهد یافت . کشاورزان و صادر کننده های سویای آمریکا نه تنها در نیمه دوم فصل کشاورزی آمریکا بلکه در ۴ تا ۶ ماه اول فصل ۲۰۱۷/۱۸ نیز با رقابت تنگاتنگ و سختی با آمریکای جنوبی مواجه خواهد شد .

ما در تجدید نظرهای خود میزان موجودیهای ذخیره سویای آمریکا را به ۱۰/۶ میلیون تن و یا به عبارت دیگر ۳۹۰ میلیون بوشل افزایش داده ایم (از پایان ماه اگوست سال ۲۰۱۷) . با در نظر گرفتن دورنمای میزان تولید سویای آمریکا بازار جهانی از هم اکنون این افزایش تولید را در قیمتهای محاسبه نموده ولی در اصل باید تا ۳۱ مارس منتظر ماند و دید که میزان هدف تولید سویای آمریکا چه حدی اعلام خواهد شد . وضعیت آب و هوا یکی از مهم ترین عوامل نامعلوم در طی ماههای آینده است و باید با دقت به آن توجه داشت .

منبع : Oilworld.biz

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .