یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶
دعوت از تولیدکنندگان صنایع‌غذایی ایران برای حضور در آنگافودتک ۲۰۱۸


به گزارش سرویس بازار ایسنا، ماتیاس اشلوتر، مدیرعامل نمایشگاه تخصصی ماشین‌آلات موادغذایی کلن آلمان، گفت: این نمایشگاه که توسط شرکت نمایشگاه‌های کلن برگزار می‌شود، میزبان همه صنایع فعال در زمینه تولید محصولات غذایی و نوشیدنی است.

ماتیاس اشلوتر در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار بازار ایسنا به معرفی این نمایشگاه پرداخت و گفت: در شرایط فعلی تمام نشانه‌ها حاکی از این است که نمایشگاه آنگافودتک ۲۰۱۸ رشد خوبی را نسب به دوره قبل تجربه می‌کند. پیش‌بینی می‌کنیم هم از نظر تعداد شرکت‌های حاضر در نمایشگاه و هم از نظر تعداد افراد بازدیدکننده افزایش چشمگیری نسبت به دوره‌های قبل داشته باشیم.

اشلوتر در ادامه به معرفی نمایشگاه‌های کلن پرداخت و گفت: هر ساله شرکت نمایشگاه‌های کلن حدود ۸۰ نمایشگاه تجاری و رخداد بین‌المللی در شهر کلن برگزار می‌کند. شرکت نمایشگاه‌های کلن همچنین غرفه‌های صنایع آلمانی در نمایشگاه‌های سراسر دنیا را نیز مدیریت می‌کند. نمایشگاه کلن، با ۲۸۴ هزار متر مربع فضای سرپوشیده و ۱۰۰ هزار مترمربع فضای باز با قابلیت برگزاری نمایشگاه، ششمین نمایشگاه بزرگ جهان است. یکی از توانمندی‌های شاخص نمایشگاه‌های کلن، برگزاری رویدادهای تجاری در حوزه صنایع‌غذایی است.

وی افزود: شرکت نمایشگاه‌های کلن فقط در شهر کلن آلمان اقدام به برگزاری نمایشگاه نکرده و تاکنون در کشورهایی مثل برزیل، هند، ایتالیا، کلمبیا، تایلند و آمریکا نیز نمایشگاه‌های بین‌المللی برپا کرده است. همه این رویدادهای تجاری یک نقطه مشترک دارند و آن تاکید و تمرکز بر گفت‌وگوهای B۲B است. از این رو ما با تجار سرشناس سراسر دنیا ارتباط داریم و در نمایشگاه‌های خودمان آنها را با یکدیگر آشنا می‌کنیم و بین آنها ارتباط برقرار می‌کنیم.

اشلوتر در تشریح آنگافودتک گفت: از لحاظ محتوا، نمایشگاه آنگافودتک، بر کل زنجیره تولید موادغذایی متمرکز است؛ از تامین مواداولیه تا بسته‌بندی. مزیت این نمایشگاه، جامع‌بودن آن است و تمام فرآیندها را شامل می‌شود. نمایشگاه آنگافوت‌تک تاکید مهمی بر مقوله‌های سودآوری، پایداری و رقابت‌پذیری دارد. این موضوع‌ها، نکته‌های مهمی هستند که برای همه شرکت‌ها در هرکجای دنیا دارای اهمیت ویژه هستند. در حاشیه این نمایشگاه، سخنرانی‌های و تورهای تخصصی، همایش‌های کاربردی و همچنین جلسات B۲B متنوعی برگزار می‌شود.

این فعال صنعت نمایشگاهی آلمان افزود: موضوع اصلی نمایشگاه سال ۲۰۱۸ بهره‌برداری بهینه از منابع است. در نمایشگاه پیش‌رو، بازدیدکنندگان، فرامی‌گیرند که چگونه انرژی و آب کمتری مصرف کنند و میزان هدر رفت مواداولیه را در فرآیند تولید کاهش دهند. در نتیجه چنین اقدامی، آنها به صورت مستقیم قدرت رقابتی خود را در بازار بالا می‌برند.

اشلوتر همچنین بیان کرد: در فاصله بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ تعداد بازدیدکنندگان آنگافودتک ۳۴ درصد رشد داشته و به ۴۵ هزار بازدیدکننده رسیده است. سهم بازدیدکنندگان بین‌المللی در این بین ۵۴ درصد بوده است. در همین دوره زمانی، تعداد غرفه‌داران نیز با افزایش ۲۴ درصدی، به ۱۵۰۰ غرفه رسیده است.

وی تاکید کرد: اکنون که حدود چهار ماه به برگزاری نمایشگاه زمان باقی است، ۹۵ درصد فضای نمایشگاه تکمیل شده و پیش‌بینی می‌کنیم ۱۷۰۰ شرکت معتبر از بیش از صد کشور جهان در این نمایشگاه شرکت کنند.

نارینه آزلبار، مدیرعامل شرکت فوژآن راهبران نامی، نماینده رسمی و انحصاری شرکت نمایشگاه‌های کلن و هانوفر در ایران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار بازار ایسنا گفت: هدف اصلی ما، ایجاد پلی ارتباطی فی‌مابین متخصصان و تولیدکنندگان ایرانی با برترین تجار و نمایندگان صنایع کشورهای جهان است. بی‌شک این امر از طریق بازدید و یا مشارکت در نمایشگاه‌های بین‌المللی و تخصصی آلمان میسر می‌شود. زیرا حضور در نمایشگاه‌های تراز اول دنیا، نخستین گام ارزنده در راستای معرفی و عرضه کالا، محصولات و خدمات کشورمان در عرصه‌های بین‌المللی است.

وی در ادامه به معرفی صنعت نمایشگاهی آلمان پرداخت و گفت: بیش از ۸۰۰ سال تجربه در امر برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، آلمان را به برترین و پیش‌روترین کشور نمایشگاهی دنیا بدل کرده است. حضور در نمایشگاه‌های آلمان یعنی حضور در قلب اروپا و ارتباط با مجموعه کشورهای اتحادیه اروپا با جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ میلیون نفر. سالانه بیش از ۲۰۰ هزار شرکت معتبر از سراسر جهان به آلمان می‌آیند تا در نمایشگاه‌های این کشور، غرفه برپا کنند. ابعاد بین‌المللی نمایشگاه‌های آلمان بی‌نظیر و یا کم‌نظیر است. ارتباط با بزرگان صنایع دنیا زیر یک سقف و در طی چند روز نمایشگاه، به صنعتگران ایرانی کمک می‌کند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، شرکای تجاری قوی و توانمندی پیدا کنند.


مدیرعامل فوژان راهبران نامی خاطرنشان کرد: از صاحبان صنایع‌غذایی ایران دعوت می‌کنم فرصت مشارکت در نمایشگاه آنگافودتک را از دست ندهند و با حضور در این نمایشگاه ضمن معرفی توانمندی‌های خود، از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا بهره‌مند شوند

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .