سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶
ذرت و سویا گران نشده|توزیع ذرت ارزان بین مرغداران

کشاورزی> مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: براساس گزارش های دریافتی با تمهیدات انجام شده از سوی این شرکت،قیمت ذرت در بازار 100 تومان کاهش یافته است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،مهندس علیرضا ولی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از اجحاف به تولیدکنندگان، 60 هزارتن از ذخایر ذرت داخلی این شرکت با قیمت هر کیلو 720 تومان در اختیار تشکل های تولیدی قرار گرفت تا در بین اعضای خود توزیع کنند.


وی با تاکید بر این که شرکت پشتیبانی امور دام تا به تعادل رسیدن قیمت ذرت در بازار آزاد حضور فعال خواهد داشت،خاطرنشان کرد: براساس گزارش های دریافتی با تمهیدات انجام شده از سوی این شرکت،قیمت ذرت در بازار 100 تومان کاهش یافته است.


مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان این که این شرکت هیچگونه افزایش قیمتی در نهاده های ذرت و سویا نداشته است،اظهار داشت: ذخایر راهبردی این شرکت به میزان کافی موجود است و تولیدکنندگان هیچگونه نگرانی برای تامین نهاده های خود نداشته باشند.


ولی خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر کیلو ذرت داخلی با قیمت 720 تومان و هر کیلو ذرت برزیلی با قیمت 850 تومان توسط این شرکت در اختیار تشکل های تولیدی مرغداران قرار می گیرد.


وی افزود: ذرت برزیلی به تولیدکنندگانی که گوشت مرغ خود با این شرکت مبادله کنند با قیمت هر کیلوگرم 820 تومان عرضه می شود.


ولی خاطرنشان ساخت: تا دو روز آینده ذرت داخلی با قیمت هر کیلوگرم 720 تومان در بورس کالا عرضه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با رد هرگونه انحصار در واردات نهاده های دامی از جمله ذرت،تصریح کرد: واردات نهاده های دامی انحصاری نیست و کلیه تولیدکنندگان و بازرگانان اعم از حقوقی و یا حقیقی با رعایت مسایل بهداشتی و قرنطینه ای می توانند بدون مراجعه به وزارت جهاد کشاورزی نسبت به واردات نهاده های دامی مورد نیاز اقدام کنند.


ولی اضافه کرد: افزایش قیمت ذرت در بازار فاقد هرگونه توجیهی بوده بنابراین شرکت پشتیبانی امور دام اقدامات لازم را جهت برخورد دستگاه های نظارتی با اخلالگران در بازار نهاده های تولید صنعت مرغداری انجام داده است.

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .