یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
رئیس انجمن مرغ گوشتی:قیمت مرغ افزایش نیافته است| مرغ کیلویی ۷۶۰۰ تومان

 رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: مرغ به اندازه نیاز مصرفی در بازار وجود دارد و امروز هر کیلوگرم مرغ باید ۷۶۰۰ تومان در خرده‌فروشی‌های سطح شهر به مردم عرضه شود.


محمد یوسفی در پاسخ به این سؤال که برخی از مرغ فروشی‌های شهر این محصول را با قیمتی نزدیک به کیلویی 9 هزار تومان در روزهای پایانی هفته گذشته عرضه می‌کردند، اظهار داشت: قیمت مرغ عرضه‌شده در میدان بهمن روز پنجشنبه تا کیلویی7500 تومان هم به دلیل کمبود عرضه در 3-2 ساعت رسید، اما این موضوع مقطعی بود و ثبات قیمت این محصول همان کیلویی تا 7300 تومان در نظر گرفته شده است و قیمت مرغ زنده در کل در هفته گذشته تغییری نداشته است.


وی اضافه کرد: به‌اندازه نیاز مصرف کشور روازنه مرغ تولید و روانه بازار می‌شود و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.


به گفته رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی متأسفانه با آنکه قرار بود، قیمت جوجه یکروزه به‌عنوان نهاده تولید مرغ با قیمت هرقطعه 1800 تومان در اختیار پرورش‌دهندگان قرار گیرد، اما قیمت این محصول همچنان بالاست و بین 2300 تا 2700 تومان عرضه می‌شود.


یوسفی تصریح کرد: از شهریورماه قرار شده است تا واحدهای مرغ مادر 20 میلیون قطعه جوجه یکروزه در اختیار اتحادیه سراسری قرار گیرد که امیدواریم این حرف عملی شود؛ چراکه قیمت جوجه یکروزه 1800 تومانی تنها روی کاغذ مانده است.


رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی این را هم گفت که اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی هم‌اکنون قیمت فروش هر کیلوگرم مرغ تازه را 7600 تومان تعیین کرده است و در میادین تره‌بار 7390 تومان به فروش می‌رسد.


به گزارش فارس، طی هفته گذشته برخی از مرغ‌فروشی‌های سطح شهر مرغ تازه را تا کیلویی 9 هزار تومان عرضه کرده است.

 

منبع: فارس

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .