سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶
رشد نسبی میزان صادرات سویا و ذرت در برزیل

تا این تاریخ از ماه اگوست برزیل میزان صادرات سویا و ذرت خود را افزایش داده اند . برزیل از ۱ تا ۲۷ اگوست ۵/۱ میلیون تن صادرات سویا داشت (در مقایسه با ۳/۸ میلیون تن برای کل ماه اگوست ۲۰۱۶) . صادرات ذرت برزیل تا ۲۴ ماه اگوست به ۴/۵ میلیون تن رسید .

در برزیل نگرانیهایی در راستای کسری رطوبت خاک در بعضی از ایالات وجود دارد . در نیمه دوم ماه سپتامبر کاشت سویا آغاز می شود و در این زمان بارشهای باران لازم خواهد بود .

بنا به اطلاعاتی که به دست ما رسیده کاشت سویا در برزیل فقط اندکی افزایش خواهد داشت . در مرکز آرژانتین سود در کاشت ذرت و پس از آن گندم و ۲ بار کاشت سویاست ، آخرین مطالعات حاکی از این است که در سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ کاشت سویا در آرژانتین کاهش خواهد یافت .

قیمتهای فروش آتی ذرت و گندم دیروز در بازار بورس شیکاگو به پایین ترین حد رسید و دلیل این کاهش فروشهای صندوقهای سرمایه گذاری و دورنمای میزان موجودیهای زیاد جهانی می باشد .

وضعیت ذرت آمریکا بنا به گزارش گروهی که از آن بازدید کرده اند بهبود پیدا کرده است . بنا به گزارشات این گروه میانگین میزان باردهی محصولات سویا ۴۸/۵ بوشل در هرهکتار خواهد بود . به این ترتیب میزان تولید محصولات سویا فراوان خواهد بود .

وضعیت صادرات بیودیزل آرژانتین هنوز هم مشخص نیست . ۲ سوال در این راستا وجود دارد اول اینکه تصمیم دولت آمریکا چه خواهد بود ؟ دیروز یک گروه از آرژانتین به آمریکا سفر کردند تا اعتراض خود را نسبت به مالیات ۵۰ تا ۶۴% اعلام نمایند هفته آینده برای وضعیت بیودیزل آرژانتین بسیار مهم خواهد بود .

 


Telegram: @roghanir

 

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .