سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۶
طی بهمن امسال؛| گزارش مرکز آمار از ارزانی و گرانی موادغذایی

به گزارش خبرگزاری صداو سیما ، این مرکز با انتشار گزارش متوسط قیمت مناطق شهری کل کشور برای اقلام خوراکی منتخب در بهمن ماه ۱۳۹۶ اعلام کرد: متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج ایرانی (هاشمی) درجه یک در بهمن امسال ۱۳۴۶۲۶ ریال بوده که با توجه به این اطلاع در دی ماه (۱۳۴۳۰۹ ریال) تغییر محسوسی نداشته است.
گزارش متوسط قیمت مناطق شهری کل کشور برای اقلام خوراکی منتخب در بهمن ۱۳۹۶ به شرح زیر است:

گروه نان و غلات
در این ماه متوسط قیمت یک کیلوگرم برنج خارجی درجه یک ۶۵۰۳۷ ریال بوده که نسبت به ماه قبل (۶۲۳۸۴ ریال)، ۴,۲۵ درصد افزایش داشته است.
گروه گوشت قرمز و سفید و فرآورده‌های آنها
متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گوسفند در این ماه به ۴۰۷۱۶۱ ریال رسیده که نسبت به ماه قبل (۴۰۶۰۲۷ ریال)، تغییر محسوسی نداشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم گوشت گاو یا گوساله (در بهمن ماه ۳۸۷۰۵۵ ریال و دی ماه (۳۸۶۸۶۰ ریال) تغییر محسوسی نداشته است. در این گروه متوسط قیمت یک کیلوگرم مرغ ماشینی با افزایش ۳,۱۸ درصدی مواجه بوده است (بهمن ماه ۷۴۶۲۸ ریال و دی ۷۲۳۲۵ ریال).

گروه شیر، پنیر و تخم مرغ
متوسط قیمت یک لیتر شیر پاستوریزه ۲۸۲۲۴ ریال و یک کیلوگرم ماست پاستوریزه ۳۸۹۸۸ ریال است که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۰,۵۹ و ۰.۸۵ درصد افزایش قیمت داشته اند. در این ماه قیمت یک بسته ۵۰۰ گرمی پنیر ایرانی پاستوریزه ۵۹۳۳۴ ریال است که نسبت به ماه قبل تغییر محسوسی نداشته؛ همچنین متوسط قیمت یک کیلوگرم تخم مرغ ماشینی در بهمن ماه برابر ۸۱۶۰۸ ریال است که نسبت به ماه قبل (۸۰۴۰۶ ریال) با افزایش ۱.۵ درصدی مواجه بوده است.

گروه روغن‌ها و چربی‌ها
همچنین متوسط قیمت یک بسته ۱۰۰ گرمی کره پاستوریزه (کره حیوانی) ۳۳۵۵۳ ریال است که نسبت به دی ماه ۰,۴۵ درصد افزایش داشته است. در گروه روغن نباتی تغییر محسوسی نسبت به ماه قبل نداشته است.

گروه میوه و خشکبار
متوسط قیمت یک کیلوگرم موز در بهمن ماه ۶۲۴۸۶ ریال بوده که نسبت به ماه قبل (۵۶۱۸۲ ریال) با افزایش ۱۱,۲۲ درصدی مواجه شده است. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب درختی زرد در بهمن ماه ۳۷۶۰۲ ریال بوده که نسبت به ماه قبل (۳۷۸۲۳ ریال) تغییر محسوسی نداشته است. متوسط قیمت پرتقال محصول داخل در بهمن ماه ۳۳۵۳۶ ریال است که نسبت به ماه قبل (۳۳۳۷۷ ریال) تغییر محسوسی نداشته است.

گروه سبزیجات
از سویی، متوسط قیمت یک کیلوگرم خیار در بهمن ماه ۲۸۴۰۴ ریال و یک کیلوگرم گوجه فرنگی ۲۲۷۰۶ ریال بوده که نسبت به ماه قبل به ترتیب ۵,۶۱ و ۱۴.۵۹ درصد کاهش داشته اند. متوسط قیمت یک کیلوگرم سیب زمینی ۱۷۷۹۹ ریال که نسبت به ماه قبل (۱۷۳۱۸ ریال) ۲.۷۸ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت یک کیلوگرم پیاز ۲۵۴۸۳ ریال بوده که نسبت به ماه قبل ۱۵.۵۹ درصد افزایش داشته است.

گروه قند، شکر، شیرینی‌ها و چای

متوسط قیمت یک کیلوگرم قند در بهمن ماه ۴۰۸۱۱ ریال است که نسبت به ماه قبل (۴۰۷۰۷ ریال) ۰,۲۶ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت یک بسته ۵۰۰ گرمی چای خارجی در بهمن ماه ۲۱۲۳۵۷ ریال است که نسبت به ماه قبل (۲۰۸۸۸۷ ریال) افزایش ۱.۶۶ درصدی داشته است.

گروه محصولات خوراکی طبقه بندی نشده در جای دیگر

متوسط قیمت یک کیلوگرم رب گوجه فرنگی در بهمن ماه ۵۶۶۰۷ ریال است که نسبت به ماه قبل (۵۵۹۲۷ ریال) ۱,۲۲ درصد افزایش داشته است.


Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .