شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶
قیمت سموم بخش کشاورزی به شدت افزایش می یابد| 50 کارخانه چینی تعطیل شدند

عطیلی ناگهانی بیش از 50 شرکت تولید کننده ماده اولیه سموم چین به دستور رئیس جمهوری این کشور تولید کنندگان سموم کشاورزی کشورهای جهان را در بهت فرو برد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا «فود پرس»، ماده «تکنیکال» ماده اولیه تولید سم می باشد که این ماده از کشورهای چین، هند و دیگر کشورها وارد ایران شده و با مواد دیگر تلفیق شده و در نهایت تبدیل به سموم کشاورزی می شود. شی جین پینگ در اقدامی ناگهانی تصمیم به تعطیلی بیش از 50 شرکت تولید کننده ماده اولیه سموم گرفت تا این کارخانجات در خطوط تولیدی خود بازنگریهای ایمنی را مد نظر قرار دهند. در شش ماهه دوم هر سال کارخانجات تولید کننده سموم ایران به صورت یک رویه پایدار شروع به واردات ماده اولیه سم از کشور چین می کنند اما امسال رویه به شدت تغییر کرده و بیم آن وجود دارد که قیمت سم در بازا داخل به شدت افزایش یابد.
 تعطیلی یکباره این شرکتها در چین موجب بهت و حیرت تمام تولید کنندگان سم در جهان شده به گونه ای که اغلب نمی دانند با این موضوع چه کنند. خرید با قیمت بالا از دیگر کشور ها و یا صبر و از دست دادن قفسه فروشگاه ها و فراموشی برند خود؟
چین تشنه صادرات است. بخصوص در حوزه سموم کشاورزی که صادر کننده اول به تمامی قاره های جهان است.
بسته شدن این تعداد کارخانه تولید کنندگان ماده اولیه سم ، تنها به سود یک کشور تمام شد. هند!
هند توانست از این فرصت حداکثر استفاده را کند و با افزایش حدوداً دو برابری قیمت ماده اولیه سم به شدت به تولید کنندگان سموم دنیا فشار بیاورد. به طبع کشور ایران نیز از این گونه پیامدها در امان نخواهد بود و کارخانجات تولید کننده سموم برای وارد کردن مواد اولیه نیاز خود به شدت در مضیقه می باشند. این امر به افزایش قیمت سم در بازار منجر خواهد شد و فشار مضاعف را بر تولید کننده این ماده و کشاورز می آورد.

فود پرس


Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .