چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: موجودی ذخایر کالاهای اساسی کشور مطلوب است

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از میزان موجودی و ذخایر مناسب و مطمئن کالاهای اساسی در کشور خبرداد و گفت: برای تنظیم بازار ماه مبارک رمضان و جلو گیری از افزایش قیمت ها، به هر میزان که نیاز باشد کالا در سراسرکشور توزیع خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف تاکیدکرد: با توجه به ذخایر مناسب کالاهای اساسی شامل: گندم، برنج، شکر و روغن در کشور، بابت میزان توزیع و تنظیم بازار این کالاها در ایام ماه مبارک رمضان هیچگونه مشکلی نداریم.

مدبر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار کرد: به منظور تنظیم بازار و تامین نیاز مصرفی مردم در ایام ماه مبارک رمضان، توزیع کالاهای اساسی برنج و شکر با قیمت مصوب از روز شنبه 31 اردیبهشت در سراسرکشور شروع شده و تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

یزدان سیف اعلام کرد: همچون سنوات گذشته، برای تنظیم بازار برنج در ایام ماه مبارک رمضان و به منظور حفظ ثبات قیمت ها و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی سودجویان و دلالان، مقدار 30 هزار تن برنج در شبکه‌ی توزیع تعاونی ها و فروشگاه های زنجیره ای با قیمت 2700 تومان برای مصرف کنندگان، تحت عنوان طرح ضیافت توزیع می کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازارکشور مقدار 20 هزار تن شکر سفید اعلا با توجه به افزایش مصرف شکر در این ایام، به قیمت 2855 تومان برای مصرف کننده نهایی توسط این شرکت در سراسر کشور توزیع میشود.

سیف افزود: همچنین مقدار 30هزار تن شکر با قیمت مصوب 2520 تومان به صنف و صنعت مرتبط شامل: شیرینی پزها و زولبیا پزها، برحسب میزان ظرفیت تولیدی آنها، از طریق عرضه در بورس و صدور حواله توسط شرکت فروخته خواهد شد، تا شاهد ثبات قیمت در بازار این کالاها هم باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به انتشار برخی اخبار غیرواقعی در زمینه کمبود و کاهش موجودی برنج کشور تأکید کرد: در حال موجودی برنج این شرکت مناسب می باشد وما توزیع را آغاز کرده ایم اما در حال حاضر خریدار ندارد؛ بعلاوه اینکه مقدار 100هزارتن برنج خریداری شده از خارج هم بارگیری شده و به زودی وارد بنادر کشور میشود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران انتشار اینگونه خبرهای غیر واقعی را در راستای منافع دلالان و سودجویان برشمرد.

سیف تصریح کرد: بعضی رسانه های خبری، بدون علم و اگاهی وبدون در نظر گرفتن منافع ملی، اقدام به انتشار اخبار غیرواقعی در رابطه با عدم تکافوی کالاهای اساسی کرده اند ، که متاسفانه حاصلی جز تشویش اذهان مردم عزیز و التهاب در بازار ندارد و نهایتا دود این اقدام آنها به چشم اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه می رود و سود آن را دلالان و سودجویان می برند.


Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .