سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
نوسانات قیمت سویا در بازارهای جهانی در ۲۶ جولای

در ۲۶ جولای قیمتهای سویا ، ذرت و گندم در بازار بورس شیکاگو افزایش پیدا کرد . کاهش قیمتها در ۳ روز اخیر باعث افزایش خریدها گردید و این خرید بخصوص در رابطه با گندم وذرت بسیار محسوس بود . در حال حاضر بیشتر نگرانیها در مورد بارشهای باران دیرهنگام  است که چندان فایده ای نداشت و بسیاری از مناطق نیز بارشهای کافی برای جبران کسری رطوبت خاک را دریافت ننمود .

خشکی آب و هوا در بسیاری از مناطق آمریکا ، کانادا و استرالیا باعث کاهش میزان تولیدگندم خواهد شد و در نتیجه قیمت این محصولات تحت حمایت قرار خواهد داشت .

قیمتهای فروش آتی سویا در ماه اگوست بی شک به وضعیت آب و هوای آمریکا وابسته  خواهد بود . در سالهای گذشته مشاهده شده که در ماه جولای سویا تحت تاثیر خشکی آب و هوا قرار داشته و لیکن به دلیل بهبود بارشهای باران در ماه اگوست میانگین باردهی محصولات در وضعیت بسیار بالایی قرار داشته است .

باید به این نکته اشاره کنیم که پیرو آخرین گزارشات هواشناسی در بسیاری از مناطق میانه غربی چندان بارانی وجود نخواهد داشت و در این صورت مشکل کنونی افزایش خواهد یافت (در طی هفته های آینده) . تفاوت قیمت بین پالم اولئین مالزی در مقابل روغن سویا فوبآرژانتین با روند افزایشی به ۱۰۰۰ دلار رسید (در آغاز هفته ) و این در حالیست که میانگین قیمتها در ماه ژوئن ۶۷ دلار با روغن سویا تفاوت داشت .

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .