شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶
وضعیت نامناسب تولید کلزا در کانادا

دورنمای وضعیت تولید کلزای کانادا نامناسب به نظر می رسد . از وضعیت نامناسب آب و هوا در اتحادیه اروپا ، آمریکا ، کانادا و استرالیا پیداست که کلزا تولید چندان مناسبی نخواهد  داشت .

برداشت محصولات از هم اکنون آغاز شده و میزان باردهی محصولات پایین است و این در حالیست که ضایعات و خسارات غیر قابل جبرانی از هم اکنون در اروپا مشاهده شده است (بیشتر در آلمان ، فرانسه و اسپانیا) خسارات قابل ملاحظه ای نیز به محصولات آمریکا وارد گردیده ولی در استرالیا ، کانادا در صورت بهبود وضعیت آب و هوا برای وضعیت محصولات  امید بهبود وجود دارد .

پیرو آمارهای موجود میزان صادرات کلزا از حد فاصل میان جولای تا ژوئن سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ با ۱ میلیون تن کاهش به ۱۵/۴۴ میلیون تن خواهد رسید .

بخشی از کاهش ۰/۷ میلیون تنی صادرات کانادا و ۰/۸ میلیون تنی صادرات استرالیا احتمالا با صادرات بیشتر اوکراین جبران خواهد شد . ما احتمال می دهیم که میزان صادرات اوکراین۰/۵۵ میلیون تن افزایش داشته باشد .

در سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ میزان تقاضای کلزا جیره بندی خواهد شد . میزان موجودیهای جهانیکلزا از این پس کمتر از حدی خواهد بود که انتظار می رفت .

میزان موجودیهای ذخیره فقط ۱% افزایش خواهد داشت و این در حدود ۰/۶ میلیون تن خواهد بود و این باعث خواهد شد که روغنکشی های این محصول به ۶۲۲ میلیون تن محدود شود و بنابراین بالانس جهانی روغن و کنجاله تحت فشار قرار خواهد داشت .

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .