دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
پیش‌بینی رشد 3 برابری تولید کلزا در گلستان

«محمدرضا عباسی» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امسال سطح کشت کلزا در استان 56 هزار هکتار بوده که حدود 29 هزار هکتار آن اراضی آبی و مابقی اراضی دیم بوده است.
وی افزود: سطح زیر کشت گندم نیز حدود 372 هزار هکتار بوده که 230 هزار هکتار آن در اراضی دیم بوده است. امسال پیش بینی می کنیم بیش از یک میلیون و 337 هزار تن محصول گندم در استان از کشاورزان خریداری شود.
عباسی سطح زیر کشت جو در استان را بیش از 75 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: پیش بینی می کنیم امسال بیش از 138 هزار تن جو در استان برداشت شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان خاطرنشان کرد: 130 مرکز خرید محصول گندم، 30 مرکز خرید محصول جو و 39 مرکز خرید محصول کلزا در استان پیش بینی شده است.
وی در ادامه با تاکید بر رعایت تناوب زراعی، گفت: کشاورزان هرگز در دو سال پیاپی در یک زمین زراعی کلزا کشت نکنند زیرا عملکرد محصول به شدت کاهش می باید.
عباسی بر رعایت تاریخ کشت مناسب تاکید کرد و افزود: میزان مصرف بذر بسیار اهمیت دارد. در کلزا باید کمتر از سه کیلوگرم بذر در هر هکتار استفاده شود. در گندم نیز باید کمتر از 160 کیلوگرم بذر در هر هکتار مصرف شود. مصرف بیش از اندازه بذر باعث اشاعه بیماری ها مخصوصا بیماری های قارچی می شود. کشاورزان توجه داشته باشند که از بذور اصلاح شده و دارای برچسب استفاده کنند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان با اشاره به زمان برداشت محصولات، اظهار کرد: کشاورزان از زمانی که جهاد کشاورزی اعلام می کند و مراکز خرید شروع به فعالیت می کنند اقدام به برداشت محصول کنند. محصولات دارای رطوبت بالا در مراکز خرید تحویل گرفته نمی شود.
وی با بیان این‌که مراکز خرید به اندازه کافی در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: کشاورزان برای برداشت محصولاتشان از کمباین هایی که دارای برچسب معاینه فنی هستند، استفاده کنند.

Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .