سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
پیش بینی رشد نسبی میزان موجودیهای سویای آمریکا در پایان ماه اگوست ۲۰۱۸

میزان موجودیهای ذخیره سازی شده سویای آمریکا در پایان ماه اگوست ۲۰۱۷ احتمالا به ۱۴ میلیون تن افزایش خواهد یافت (سال گذشته ۸/۲ میلیون تن) .

پیش بینی آب و هوای نامناسب خشک در بیشتر ایالات آرژانتین ، جنوب برزیل ، پاراگوئه و اروگوئه در ۱۵ روز منتهی به ۲۳ دسامبر دست اندرکاران بازار را عصبی نموده است . در حد فاصل میان ماه سپتامبر تا نوامبر سال ۲۰۱۷ میزان صادرات سویای آمریکا با ۲/۳ میلیون تن کاهش نسبت به سال قبل به ۲۲/۹ میلیون رسید .

آمریکا به دلیل افزایش ۷/۳ میلیون تنی صادرات آمریکای جنوبی سهم بازار خود را از دست داد . تولید کننده ها ، صادر کننده های سویای آمریکا احتمالا از کاهش میزان صادراتآمریکای جنوبی سود خواهند برد زیرا کشاورزان آرژانتینی و برزیلی تمایلی به فروش محصولات خود نشان نمی دهند و از دورنمای تولید سویای آمریکای جنوبی پیداست که میزان تولید این کشورها در اوایل سال ۲۰۱۸ کاهش خواهد یافت .

باید به این نکته اشاره کنیم که اخیرا سویای آمریکا در بازار جهانی به قیمت پایین تری ازسویای برزیل ارائه شده و این باعث افزایش میزان صادرات آمریکا گردیده است . ما تخمین می زنیم که در حد فاصل میان ماه دسامبر تا اگوست سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ میزان صادراتسویای آمریکا با ۲ میلیون تن به ۳۶ میلیون تن برسد و به این ترتیب جمع کل میزان صادرات آمریکا از ماه سپتامبر تا اگوست ۲۰۱۷/۱۸ به ۵۸/۸ میلیون تن خواهد رسید .

پیش بینی می شود که در حد فاصل میان ماه سپتامبر تا اگوست سال زراعی ۲۰۱۷/۱۸ میزان صادرات جهانی سویا با ۷/۸ میلیون تن افزایش نسبت به فصل گذشته به ۱۵۲ میلیون تن افزایش پیدا کند . بیشتر این رشد در ۶ ماهه اول رخ خواهد داد .

چین در ماههای اخیر میزان واردات سویای خود را افزایش داده است . ما انتظار داریم که میزان واردات سویای چین در ماه دسامبر بازهم در حدود ۶ میلیون تن باشد و به این ترتیب در حد فاصل میان ماه جولای تا دسامبر سال ۲۰۱۷ جمع کل میزان واردات سویای چین با ۶ میلیون تن افزایش نسبت به سال گذشته به ۵۰/۵ میلیون تن خواهد رسید .

این به علاوه تولید بسیار بالای چین باعث افزایش بسیار زیاد میزان موجودیهای ذخیره سازی شده سویای چین گردیده است . بنابراین احتمال میزان واردات سویای چین در چند ماه اول سال ۲۰۱۸ احتمالا کاهش خواهد یافت .


Telegram: @roghanir

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .