دوشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶


واردات کنجاله سویای هند در ماه ژانویه شروع به کاهش و به ۲۵ هزار تن رسید . ما انتظار کاهش سالیانه  کنجاله سویا در ماههای آینده را داریم . در ماه اکتبر تا دسامبر سال ۲۰۱۶ میزان واردات بسیار بالا و به ۱۴۱ هزار تن رسید (در قیاس با ۵۳ سال گذشته) از این مقدار ۸۷ هزار تن به کنجاله آفتابگردان (در قیاس با ۳) ۷۸ هزار تن از اوکراین و ۹ هزار تن از تانزانیا به هندوستان رفت .

هندوستان در حد فاصل میان ژانویه تا دسامبر سال ۲۰۱۶ در حدود ۵۱۸ هزار تن کنجاله روغنی وارد کرد (در قیاس با ۱۷۸ سال گذشته) از جمع کل این مقدار ۲۶۸ هزار تن کنجاله آفتابگردان بود . میزان واردات هندوستان از اوکراین ۲۳۴ هزار تن و از تانزانیا ۳۰ تن بود .

میزان واردات کنجاله نارگیل هندوستان با افزایش زیادی به ۱۶۷ هزار تن رسید که ۸۸ هزار تن از این مقدار توسط اندونزی ، ۵۸ هزار تن از فیلیپین و ۱۷ هزار تن نیز از سریلانکا تامین شد . میزان واردات کنجاله ماهی هندوستان با افزایش زیادی به ۲۵ هزار تن رسید تا بدینوسیله نیازهای صنایع آبزی پروری تامین گردد . میزان واردات کنجاله سویای هندوستان با افزایش قابل ملاحظه ای به ۳۵ هزار تن افزایش داشت (در سال تقویمی ۲۰۱۶) تا کاهش میزان موجودیهای ذخیره جبران شود .

از این مقدار ۶۷ هزار تن از اوکراین تامین شد و به نظر کارشناس ما میزان واردات کنجاله سویای هندوستان در سال ۲۰۱۷ بسیار کمتر خواهد بود زیرا میزان تولید داخلی کنجاله سویای هندوستان افزایش خواهد یافت .

منبع : Oilworld.biz

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .