پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
کاهش نسبی میزان تولید سویا در برزیل نسبت به سال گذشته

در حال حاضر ما میزان تولید سویای برزیل را ۱۰۸/۳ میلیون تن تخمین می زنیم و این در حالیست که میزان تولید سویای برزیل در سال گذشته ۱۱۴/۱ میلیون تن به ثبت رسیده است . ما تخمین می زنیم که میزان تولید آرژانتین ۵۳/۵ میلیون تن (۵۵) پاراگوئه ۹/۷۵ (۱۰) و میزان تولید سویای اروگوئه نیز ۳/۳۰ میلیون تن پیش بینی می شود (۳/۴۵) .

در ۱۱ روز اول ماه دسامبر خشکی بی سابقه در بیشتر نقاط سویاخیز آرژانتین حکمفرما بود و در جنوب برزیل ، پاراگوئه و همچنین در اروگوئه روند کاشت سویا به تاخیر افتاده و این خشکی در مالزی و اروگوئه بسیار محسوس است .

کشاورزان در حالیکه در انتظار بارش باران می باشند به اجبار بذرهایی را می کارند که رشد سریعتر ولی میزان باردهی کمتر دارد . پیش بینی هواشناسی حاکی از این است که تا ۲۰ دسامبر خشکی تداوم خواهد داشت و این اوضاع را وخیم تر خواهد کرد .

باید به این نکته اشاره کنیم که پیرو گزارشات هواشناسی در ۱۰ دسامبر بارشهای باران وجود خواهد داشت . هنوز اوایل فصل است ولی ما نمی توانیم این نکته را نادیده بگیریم که با وجود خشکی تا ۲۰ دسامبر و احتمال پدیده خشکی لانینا در اوایل سال ۲۰۱۸ کاهش بیش از حد نرمال نه تنها در تولید سویای آرژانتین بلکه احتمالا آمارهای تولید در اروگوئه ، پاراگوئه و جنوب برزیل نیز باید کاهش داده شود .

منبع : Oilworld.biz

Telegram: @roghanir

 

نام تجاری سازنده sssss

با عضویت در سایت این امکان برای شما فراهم می شود تا آخرین تغییرات قیمت به شماره همراه شما پیامک شود .